Menu Zavřeno

Skautská pošta i u nás v knihovně

I naše knihovna se zapojila do této akce a děti mohou dopisy nosit k nám do knihovny.

Dětská stanice České televize po úspěšné letní soutěži Sežeňte ovečky! opět zvedne děti a rodiče od obrazovek. Tentokrát je pomocí internetové hry vyšle do knihoven doručit tajemný dopis. Hra navazuje na právě vysílaný seriál Skautská pošta 1918, věnovaný vzniku Československa, v hlavní roli s Pavlem Zedníčkem, který se stane i průvodcem hry.

Internetový projekt webu decko.cz se stejně jako seriál zabývá obdobím první republiky, na jejímž začátku skauti zajišťovali distribuci důležitých zásilek i tajných depeší. Zatímco seriál o této době vypráví, ve hře si dobrodružnou roli doručovatelů děti samy vyzkouší. I zde v roli pamětníka vystupuje stoletý skaut v podání Pavla Zedníčka, který u sebe doma narazí na nedoručený dopis, což je mu samotnému záhadou. Záhadou, s níž mu mají pomoci právě diváci Déčka.
Na projektu s dětským webem spolupracuje více než 400 veřejných knihoven po celé České republice. Právě do nich mají směřovat první kroky každého, kdo se při hře na skautského doručovatele rozhodne pomoci a dopis osobně doručit. Tím ale celá soutěž teprve začíná.

Projekt Skautská pošta bude fungovat až do konce listopadu na www.skautskaposta.cz , na stránce jsou i odvysílané díly televizního seriálu, který běží na Déčku každé úterý v 16:10.