Únor 2017

 

Wong, Eva, 1951-
Taoismus  (2005?)

Shrnutí vývoje taoismu od šamanů prehistorického období
až po syntezu taoismu, buddhismu a konfucianismu.
  Macho, Milan, 1947-
Nejlepší brankáři světa  (2008)

Obsáhlá obrazová publikace se věnuje významným fotbalovým událostem při mistrovství světa a Evropy a při mezinárodních klubových soutěžích, přináší portréty nejlepších světových i domácích brankářů minulosti i současnosti.
Kolektiv autorů
Česká republika: Města a obce (2016)

Výpravná kniha o obcích a městech České republiky, která je rozdělá do 2 dílů a jsou v ní přehlednou formou prezentovány všechny obce ČR a jejich památky, tradice, lidová tvorba, historie, místní zajímavosti a kultura. Věříme, že zde uvedené informace budou i v dnešní digitální době zajímavé a kniha Vás třeba inspiruje k rodinným výletům.
Chvojka, Libor
Turistické putování Novým Zélandem (Novým Zélandem s děravou kapsou)  (2004)

Cestopisná reportáž podrobně popisuje itinerář cesty na Nový Zéland a zachycuje novozélandskou přírodu i charakteristická místa země.
Kolektiv
Mňam, aneb, Prima vařečka 2  (2002)

Sestaveno z receptů pořadu TV Prima Mňam aneb Prima vařečka
Dvořák, Otomar, 1951-
Skrytá krása Čech  (2016)

Místopisné vyprávění, které je doplněno spoustou historických faktů, čtenáře provede po stopách pražských studánek, představí jim skrytou tvář pozoruhodných památek města Chebu, zavede je na Komorní hůrku či na horu Aberg nedaleko Karlových Varů. Navštívíme též zajímavé lokality v méně známé oblasti Dobrovicka u Mladé Boleslavi, přírodní památku Kotýz či hrad Žebrák. Text doprovází dobová vyobrazení, černobílé a barevné fotografie.
Powers, John, 1957-
Úvod do tibetského buddhismu (2009)

Obsáhlý výklad seznamuje s indickou náboženskou tradicí, tibetskými dějinami a kulturou. Tím se postupně dostává k tibetskému buddhismu samotnému, rozebírá tantrické učení, smrt a umírání, a na konci podrobně popisuje jednotlivé řády.
Forsyth, Frederick, 1938-
Nejlepší světové čtení. Afghánec. Penzion na pobřeží. Volání divočiny. Konečně sami  (2008)

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů různých žánrů od světových autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích.
VÝBĚR
Nejlepší světové čtení – Černé slunce, Dobrý ročník, Orbit  (2007)

Svazek obsahuje zkrácené verze úspěšných románů různých žánrů od světových autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích.

Maurois, André, 1885-1967
Dějiny Francie  (1994)

Francouzské dějiny od starověku do roku 1947 sledují v historickém vývoji země formování ducha moderního národa.
Grey, Juliet
Marie Antoinetta. Strmý pád  (2014)

Závěrečný díl velmi žensky laděného životopisného románu o francouzské královně se věnuje období revoluce a Mariina neslavného konce.
(1. Marie Antoinetta. Raná léta ve Versailles – 2. Marie Antoinetta. Soumrak rozmařilosti – 3. Marie Antoinetta. Strmý pád)
Aiken, Joan, 1924-2004
Sirotek z Highbury  (2014)

Po Rozumu a citu se autorka nechala inspirovat dalším klasickým románem Jane Austenové – Emmou. Za hlavní hrdinku si vybrala Jane Fairfaxovou, osiřelou dívku z Emmina sousedství, a líčí ji jako bystrou a odvážnou dívku, od malička naučenou spoléhat se především sama na sebe.
Mařánek, Jiří, 1891-1959
Rožmberská trilogie. Záviš. Petr Kajícník. Barbar Vok  (1995)

Souborné vydání historických románů o příslušnících tří generací rodu Rožmberků.
Leschinger, Martin, 1968-
Orlicko  (2016)

Oblast okolo hřebene Orlických hor a také řek Divoké a Tiché Orlice oplývá neobyčejným půvabem. Kromě malebné krajiny zde narážíme na mnoho cenných památek, nevyjímaje gotické nebo románské. Předložený výčet krás tohoto východočeského regionu zachycený objektivem mnoha fotografů obráží duši našich předků.
Šťáhlavský, David, 1963-
Výpravy opačným směrem (Pobaltí)  (2002)

Autor sděluje své postřehy, dojmy, zážitky a zkušenosti z cest do Pobaltí. Jedná se o netradiční popis bývalých sovětských republik – Litvy, Lotyšska a Estonska, o nichž obyvatel západní i střední Evropy stále ví velice málo.
Laird, Thomas
Příběh Tibetu  (2009)

Knížka vznikla na základě setkání a rozmluv autora s Jeho Svatostí čtrnáctým dalajlámou v Indii v průběhu let 1997 až 2000. Je to dalajlamův osobní pohled na minulost vlastní země.
Čtrnáct století historie Tibetu je zde vylíčeno populárním způsobem a kniha se tak stavá zajímavým příspěvkem k pochopení dramatických dějin země.
Kejř, Jiří, 1921-
Husův proces  (2000)

Husův proces je výsledkem dlouhodobého badatelského zájmu Jiřího Kejře. Autor sleduje krok za krokem dramatický a dosud obecně málo známy průběh procesu s pražským mistrem, od jeho počátku ve sporech Husa s arcibiskupem Zbyňkem v roce 1408 až po poslední výslechy v červnu 1415.
Lustig, Arnošt, 1926-2011
Zasvěcení  (2009)

Povídkový triptych spojený postavou hlavního hrdiny se odehrává v době těsně před 2. světovou válkou a v jejím průběhu a vypráví o problémech dospívání židovského chlapce na pražské periferii.
Bergen, Peter L., 1929 –
Svatá válka. Autentické svědectví o tajemném světě Usámy bin Ládina  (2002)

Svědectví amerického novináře o životě a víře afghánského vůdce Talibanu Usámy bin Ládina, který vyzval muslimy k džihádu, svaté válce proti nevěřícím.
Prošková, Magdalena
Květiny pro každou příležitost  (1998)

Působivě naaranžované květiny dokáží rozzářit byt a přispět k vytvoření sváteční pohody nebo slavnostní atmosféry.
Berger, Pavel
Naši v poušti  (2002)

Upravené vydání fotografické publikace z r. 1946 o bojích čs. vojenských jednotek v severní Africe a na Blízkém východě během 2. světové války.
Komárek, Vladimír, 1928-2002
Slušně i neslušně  (2004)

Glosy, zamyšlení a fejetony malíře a grafika Vladimíra Komárka s reprodukcemi jeho děl doplňují vzpomínkové medailony přátel, herců a výtvarníků.
Komárek, Vladimír, 1928-2002
Moje křížová cesta  (2005)

Portrét malíře Vladimíra Komárka vychází ze vzpomínek jeho blízkých přátel. Vzpomínky zachycují též ohlas na jeho grafický cyklus „Křížová cesta“. Další část obsahuje Komárkovy úvahy, výroky a zamyšlení. Závěr tvoří několik odborných kritik.
Kuděj, Zdeněk Matěj, 1881-1955
Ve dvou se to lépe táhne  (2000)

Hrst vzpomínek na pestré cesty po Čechách s Jaroslavem Haškem.
Pittnerová, Vlasta, 1858-1926
Staré panny  (2007)

Povídky se soustřeďují většinou na neradostný a tíživý život neprovdaných žen na vesnicích a malých městech, kde byly vystaveny velmi často opovržení a ústrkům nejen od svých sousedů, ale často i od vlastní rodiny.
Wilkins, Kay
Ripleyho záhady – R-tým. Nestvůra z bažin.  (2012)

Věřte nevěřte! Po stopách záhadných událostí se vydává supertajný R-tým a vy můžete být při tom! Na malém ostrůvku u východního pobřeží USA se nachází dobře ukrytá Ripleyho střední škola – unikátní škola pro děti, které mají výjimečné schopnosti. Nejlepší z talentovaných dětí jsou členy…
Ševčíková, Jaroslava 1967-
Pohádky zahradního skřítka (2016)

Pohádkové příběhy o dětech, zvířátkách a přírodě. Knížka pro předškoláky a malé čtenáře.
Vance, William, 1935-
Spads XIII  (2003)

V této epizodě, kdy se číslo XIII ukrývá u elitní bojové jednotky S.P.A.D.S., se napínavá zápletka kolem atentátu na prezidenta USA začíná projasňovat a ukazuje se, o co ve složité zpravodajské hře jde.