Duben 2017

Nachtigallová, Lucie, 1977-
Deník fejsbukové matky pokračuje… (2016)
 
Druhou část deníkových záznamů tentokráte zahrnují statusy z let 2012-2014, jež pokračují v líčení peripetií, které rodiče, dvojčata Viki a Fandu, jejich malou sestra Bětku a domácí zvěřinec denně potkávají.
  Pospíšilová, Jarmila, 1965-
Skořápky na vodě (2017)
 
Psychologický román, v němž se prolínají osudy příbuzných a přátel dárce i příjemce transplantovaného srdce.
Hofmann, Corinne, 1960-
Afrika, má láska (2012)
 
Autobiografické vyprávění autorky o návštěvách Afriky, která stále zůstává její velkou láskou, a setkání její již dospělé dcery s masajským otcem a dalšími africkými příbuznými.
Gilbert, Elizabeth, 1969-
V dobrém i ve zlém : love story (2011)
 
Pokračování světového bestseleru Jíst, meditovat, milovat — mimořádná oslava lásky ve všech jejích podobách, včetně složitostí a problémů, které opravdová láska ve skutečném světě přináší.
Marinovová, Zita, 1968-
Zatloukači (2016)
 
Úsměvně laděný, nenáročný ženský románek z prostředí reálného i virtuálního seznamování zavede čtenářky do horského penzionu i přímořského letoviska.
Körnerová, Hana Marie, 1954-
Hodina po půlnoci (2017)
 
Romantický dobrodružný román v historických kulisách počátku první poloviny 19. století se odehrává ve Francii, kde prožívá svůj milostný příběh osiřelá dcera pařížského notáře.
Ryan, Anthony, 1970-
Píseň krve : Stín krkavce. Kniha první (2014)
 
První díl trilogie Stín krkavce. Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět.
Ryan, Anthony, 1970-
Pán věže : Stín krkavce. Kniha druhá (2015)
 
Druhý díl trilogie Stín krkavce. Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil.
Lauren, Christina
Vášnivý lhář (2017)
 
Čtvrtá část volné eroticko-romantické série „Vášnivý“ populárního autorského dua opět líčí peripetie jednoho komplikovaného milostného vztahu. Každý vztah tvoří vždycky dva a jejich minulost. London si s Lukem sice užívá, ale když zjistí, jaká je jeho minulost – konkrétněji, kdo je kdo v ní – všechno se nějak zamotá, což je přesně to, čemu se chtěla vyhnout. Pak už je to na Lukovi, aby změnil svůj život a přesvědčil ji, že nemá přehazovat výhybku.
Stumpfová, Šárka
Magické datum (2011)
 
Příběh šestatřicetileté ženy, jejíž život se náhle během nevšední situace rázem na chvíli ocitne na rozhraní reality a snu. Pojďte se s námi začíst do zdánlivě banálně začínajícího příběhu s nádechem magie a nevysvětlitelných jevů.
Mára, Jiří, 1966-
Japonskem s otevřenou pusou (2009)
 
Zajímavé vyprávění o třítýdenní cestě po Japonsku, které autor uskutečnil s celou rodinou – manželkou, dcerou a zdravotně postiženým synem. Rodina Márových vyjíždí do dalekého Japonska tentokrát v plné sestavě, rodiče se synem Jirkou, upoutaným na invalidní vozík, který řídí jeho sestra Monika. Pojeďme s nimi poznat historické, technické i přírodní zajímavosti Země vycházejícího slunce, ale také navštívit rodiny přátel a chvíli žít jako skuteční Japonci oblečeni v jukatách, bydlet v rjokanech, koupat se v onsenech, přemisťovat se místními dopravními prostředky a dvěma hůlkami okusit chuť a vůni exotické východní kuchyně.
Mára, Jiří, 1966-
Na vozíku na rovníku (2008)
 
Zajímavé vyprávění cestovatele a zároveň otce chlapce upoutaného na invalidní vozík o rodinné expedici po Karibiku a Jižní Americe. Kniha vypráví o naplnění dalšího cestovatelského snu Jirky Máry, šestnáctiletého chlapce, upoutaného na invalidní vozík. Seznámíte se s ostrovem Bonaire v Karibském moři. Dozvíte se o studiu španělštiny a životě přímo v ekvádorské rodině. Poznáte podivuhodná tajemství rovníku. Zjistíte, jak nebezpečný je život v amazonské džungli i jak žijí pralesní indiáni. Podíváte se za ojedinělými zvířaty na tajuplném souostroví Galapágy.
Šoltész, Pavel, 1927-1993
Případ dětinského dědice (2016)
 
Historická detektivka, odehrávající se v Praze 15. století, v níž mladý právník – Mistr boloňské univerzity – vyšetřuje vraždu, se vyznačuje dobovými reáliemi, duchaplnými dialogy i originální detektivní zápletkou.
Kavanagh, Marianne Morgan, 1959-
Nechápej mě špatně (2016)
 
Román o třech mladých lidech, lásce, nedorozuměních a pýše, která spoustu věcí zkomplikuje. Kim a Harry se nikdy neměli v lásce a nic na tom nezměnilo ani to, že se Harry zapletl s Kiminou starší sestrou Evou. Zatímco Kim nikdy nechápala, co spontánní Eva na tomhle škrobeném bankéři vidí, Harrymu zas přijde Kimin život dočista k smíchu a nebojí se dát jí to najevo. Když se však náhle ocitne v sázce život té, kterou oba nejvíc milují, předsudky musí jít stranou. A nakonec možná existuje i víc věcí, které dokážou milovat společně.
Solženicyn, Aleksandr Isajevič, 1918-2008
Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy (1965)
 
Kniha zpřístupňuje mladým čtenářům nejlepší zatím Solženicynovy novely a povídky Jeden den Ivana Děnisoviče, Případ na stanici Krečetovka, Matrjonina chalupa, Ve vyšším zájmu. Přibližuje jim autora, který zejména Jedním dnem Ivana Děnisoviče vyvolal světovou pozornost, stal se zvláště doma terčem protikladných kritik a získal si pevné místo v soudobé sovětské literatuře nehonosností a bezprostředností svého projevu i odvahou zachytit realitu zjevů a lidí právě takovou, jaká je.
Samant, Michaela, 1979-
Jak chutná masala (2013)
 
Autobiografické vyprávění mladé Slovenky deset let provdané za Inda, která se v něm kromě svých zážitků a zkušeností věnuje také indické kuchyni a receptům. Poutavý příběh o tom, jaké to je vyměnit máminu bábovku a svíčkovou za indické puri bhaji, ale i o tom, co všechno s sebou může přinést začátek „nového života“ v Indii. O cestě za životním štěstím mladé Slovenky, která se rozhodla, že se z Indie již domů nevrátí. Nadchněte se pro indické trhy se zeleninou a kořením a přidejte naan, matar nebo dahi do svého jídelníčku.
Váňová, Magda, 1954-
Náhoda nebo osud (2013)
 
Brilantně napsané příběhy lidí, kterým náhoda změnila osud. Obyčejná náhoda už mnoha lidem změnila život. V pěti povídkových příbězích Magdy Váňové se objevují náhody humorné, ironické, nesmyslné i záhadné. Psychologicky jemným odhalováním lidské povahy, ve které dřímá osud každého člověka, zachytila autorka hru nepředvídatelných náhod v té chvíli, kdy z ní vzniká nové pokračování skutečného příběhu.
Pojarová, Kateřina
Australský deník aneb Mé soukromé pohromy (2016)
 
Veselé i vážné příhody českých emigrantů u protinožců s ilustracemi známého karikaturisty Josefa Pospíchala. Cestou za prací procestovali naši emigranti půl kontinentu a divných lidí potkali víc než exotických zvířat! Když se manželský pár emigrantů po dlouhých letech rozhodl v Austrálii zavřít krám a přesídlit do staré vlasti, rozhodně ti dva netušili, co za anabázi jim tím začíná. Za prvé rychle zjistili, že tady u nás není všechno ještě pořád ani zdaleka takové, jaké by mělo být, a za druhé časem pocítili silný stesk po zemi, která jim na dvě desetiletí byla domovem. Proto se rozhodli vrátit.
William, Anthony
Mystický léčitel (2016)
 
Léčitel s nadpřirozenými léčebnými schopnostmi poskytuje rady k vyléčení rakoviny, chronického únavového syndromu, roztroušené sklerózy, artritidy, nemocí štítné žlázy, diabetes ad., odkrývá mnohá z nejcennějších léčebných tajemství Ducha.
Steel, Danielle, 1947-
Marnotratný syn (2016)
 
Bratři-dvojčata vyrůstají pospolu v jednom městě, v jedné rodině, a přesto jsou zcela odlišní. Už jako děti se nemají v lásce a v dospívání se odcizí ještě víc. Jeden z bratrů nakonec z poklidného městečka odjíždí, ale když se k němu svět obrátí zády, po dvaceti letech se jako příslovečný „marnotratný syn“ vrací zpátky. Setkání mezi dvojčaty je zprvu šťastné a smířlivé…, dokud na povrch nevyplavou otřesná tajemství.
Steel, Danielle, 1947-
Neodolatelné síly (2016)
 
Steve a Meredith žijí už čtrnáct let ve spokojeném manželství. Třebaže na sebe mají vzhledem k náročným profesím málo času, daří se jim udržovat jejich vztah živý. Když Meredith dostane vynikající pracovní nabídku, odstěhuje se do San Franciska a Steve ji tam má následovat. Nečekané komplikace ho ale zdrží v New Yorku a tak se manželé náhle musí naučit žít odloučeně. Pomalu a téměř neznatelně je neviditelné síly začnou od sebe odtahovat.
Steel, Danielle, 1947-
Rodinné pouto (2011)
 
Annie Fergusonová byla před lety mladou ženou na začátku kariéry architektky. Byla talentovaná, krásná, měla svět na dlani – dokud jediný telefonát nezměnil celý její život. Stala se adoptivní matkou tří sestřiných osiřelých dětí a tohoto rozhodnutí nikdy nelitovala, přestože to znamenalo vzdát se veškerých ambicí. Nyní ve dvaačtyřiceti letech je Annie opět nezávislá a její už odrostlé děti jsou jí vším. Nejstarší Liz má sice úžasnou práci, ale bojí se pustit do svého srdce lásku. Čtyřiadvacetiletý Ted, student práv, se zaplete se starší ženou. A nejmladší Katie, impulsivní, nadaná umělkyně stojí před první závažnou životní zkouškou. Tři mladí lidé pomalu vykračují do života, kde na ně čekají úspěchy i bitvy, ale osud má nachystanou ještě jednu šanci i pro Annie.
Steel, Danielle, 1947-
Přátelé navždy (2013)
 
Román sleduje životní pouť, plnou nástrah, překážek a testů, dvou neobyčejných děvčat a tří výjimečných chlapců.
Grey, Juliet
Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles (2012)
 
První díl trilogie. Na základě historických událostí fabuluje americká autorka příběh prvních let Marie Antoinetty na francouzském královském dvoře. Nejmladší dcera císařovny Marie Terezie byla od raného dětství vychovávána k tomu, aby pokorně naplnila politické ambice své matky. Netušila ovšem, jak záhy onen obávaný den nastane: francouzskému následníkovi ji zaslíbili již v deseti letech, a tímto aktem pro ni skončilo dětství. Versailleský dvůr měl o nevěstě budoucího panovníka velmi přesné představy, a tak se budoucí královna Marie Antoinetta učila jinak myslet, mluvit, líčit, oblékat a dokonce i chodit. Když se pak jako čtrnáctiletá dívka vydala v oslnivé ekvipáži na cestu k francouzským hranicím, provázely ji matčiny striktní pokyny stran manželské poslušnosti.Ve Versailles mladá princezna brzy zjistila, že pod vší okázalostí, pozlátkem a svazující etiketou se skrývá svět rafinovaných intrik a mocenských bojů. Dvořané vykazovali překvapivě odtažitý vztah k hygieně, stárnoucí král upřednostňoval milenku před vládnutím a novomanžel věnoval veškerý čas lovu, řemeslu a jídlu, takže na plnění dynastických povinností se mu už nedostávalo sil. Houževnatá princezna se však nevzdala a krůček po krůčku se jí podařilo získat pozici první dámy francouzského dvora, jež jí právem náležela. Byla to však pozice nadmíru křehká.
Grey, Juliet
Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti (2013)
 
Druhý díl trilogie. Od francouzské královny Marie Antoinetty se očekávaly dvě věci: půvabný zevnějšek a následník trůnu. V naplnění druhého poslání Antoinettě bránil panovníkův liknavý postoj k manželským povinnostem – a možná právě proto se upnula k povrchním kratochvílím, které však jen zastíraly bolest duše týrané intrikami a zákulisními boji o moc. Královnin trpký úděl nedokázal zmírnit ani příchod vymodlených potomků. Ludvík XVI. svou choť zahrnul jen přátelstvím, a proto hledala oporu u své tajné lásky, hraběte von Fersen. Během proslulé aféry s náhrdelníkem vyšlo najevo, že Versailles ani Francie nepřijaly Marii Antoinettu za svou. Blížil se den, kdy královna bude muset začít bojovat nejen o dobrou pověst, ale také o osud celé monarchie, bourbonského rodu… a životy svých blízkých.
Březinová, Ivona, 1964-
Eliáš a liška (2010)
 
„U nás z nebe padají lišky. No co, co? Vy jste nikdy neviděli padat z nebe lišku?“ Tak začíná vyprávění I. Březinové o světě plném „nesmyslů“, o jakém se můžete dočíst jen v hodně zábavné knížce.
Marenco, Susan
Barbie. Tenistka (2013)
 
Skipper se přihlásí na dobročinný tenisový turnaj. Doufá, že Barbie se k ní přidá. Barbie právě pracuje jako dobrovolnice v psím útulku a hlavní výhru z turnaje by ráda věnovala právě jemu. Začne proto pilně trénovat. Naštěstí je Skipper výborná trenérka.
Marenco, Susan
Barbie. Fotografka (2013)
 
Barbie pracuje jako fotografka pro školní noviny. Jejích fotek si všimla módní redaktorka ze známého časopisu a nabídla Barbie, zda by pro ni nechtěla pracovat.
Kunnas, Mauri, 1950-
Nejveselejší kniha o pirátech (2015)
 
Máte rádi piráty? Pak je tahle knížka, plná barevných obrázků, přesně pro vás. Šest příběhů velkých pirátských kapitánů a bukanýrů, pirátské princezny a jednoho trosečníka je skutečně napínavých. Na velkých obrázcích plných veselých příběhů, zvířat a jiných bytostí najdete vše, co od povídání o pirátech očekáváme – dřevěné lodi, lodní děla, mořské obludy, mapu pokladu, ztroskotaný vrak a samozřejmě ukryté zlato a drahokamy. Knížka vás bude bavit a na obrázcích je tolik podrobností, že si je můžete prohlížet celý den.
Chalupa, Jiří, 1946-
Princové jsou na draka (2013)
 
Vtipný pohádkový příběh plný lásky a moudrosti, ale i lenosti a hlouposti, který znají děti i jejich rodiče z dnes již kultovního filmu, ožívá nyní na knižních stránkách. Obstáli byste na pohádkové výpravě, v hodovní síni a vyznáte se vůbec v pohádkách? To si můžete vyzkoušet v pohádkových testech. A navrch vás čekají tři pohádky nepohádky!
Kowitt, H. N.
Pomsta trapáků (2014)
 
2. díl – Dannymu se sice podařilo dostat své jméno ze seznamu trapáků, přesto stále patří mezi smolaře. Navíc se pořád objevují nějaké problémy – jako třeba Ty Randall, který je jedním slovem dokonalý: sympatický, svědomitý a všemi oblíbený. Prostě pravý opak Dannyho. Nechá se Danny zaslepit žárlivostí, nebo se pokusí napravit chyby dřív, než bude příliš pozdě?
Kowitt, H. N.
Prokletí trapáků (2014)
 
3. díl – Jmenuji se Danny Shine a nejsem zrovna sportovní typ. Přesto se mi při jednom baseballovém zápase podařilo chytit míček. Jenže to znamená, že ho nechytil hráč na třetí metě a my prohráli. Celá škola mě teď nenávidí. Může být ještě něco horšího než být trapákem? Bohužel může. Ještě horší totiž je, když jste smolař. To je fakt prokletí
Kowitt, H. N.
První mezi trapáky (2015)
 
4. díl – Danny Shine se snaží vyhnout rvačce v tělocvičně. Zamíří proto raději na informační schůzku ohledně volby nového předsedy třídy. Sice se nechá přemluvit k účasti ve volbách, ale ani za mák netouží uspět.
Pospíšilová, Zuzana
Už to zvládnu! (2012)
 
Rady a návody pro děti, jak se zachovat v různých nelehkých chvílích běžného života. Pro mladší školní věk.
Solberg, A. Audhild, 1975-
Superkrávy a moře trapasů (2017)
 
Na Anne Beu a Nilse se usmálo štěstí. Krátkozraká albínka a malý, nesmělý zrzek sice pořád ještě nepatří k nejoblíbenějším sedmákům na škole, ale přinejmenším už nejsou tak sami. Dokonce teď mají tolik kamarádů, že společně zaberou celý stůl v jídelně! Navíc rozhádané superkrávy mají co dělat samy se sebou, a tak je ve škole konečně trochu klid. Blíží se Halloween a s ním i první koncert kapely Fak Jastin. Ale kdo s nimi bude zpívat? Život je občas jako horská dráha. Jen co se dostanete na vrchol, čeká vás sešup dolů. A sotva se trochu vzpamatujete, řítíte se dolů znovu. Ale pak se najednou objeví zatáčka, která všechno změní!
Frith, Alex
Jak fungují počítače (2017)
 
Zajímáš se o počítače a baví tě objevovat, co všechno se uvnitř nich skrývá? S touto bohatě ilustrovanou knížkou plnou zábavných odklápěcích okének poznáš celý svět počítačů, a to úplně od základní desky! Prozkoumej tajemství programování, zabrouzdej si po síti nebo se vydej na vzrušující výpravu do minulosti za těmi nejstaršími počítači, které kdy člověk vyrobil.
Klofáčová, Marcela
Binky a kouzelná kniha (2013)
 
Dětem od 5 let je určen poutavý příběh žabky Binky v českém i anglickém jazyce. Malé i větší čtenáře vtáhne do světa kouzel a čarování. Skupinka zvířecích kamarádů prožívá na cestě za krásou kouzelná dobrodružství, při nichž si stále více uvědomují, jak velký význam má přátelství. Hlavní postavou poutavého vyprávění je krásou neobdarovaná žabka Binky, která se rozhodne jít svou krásu hledat. Na strastiplné cestě pozná kamarády rozličných povah, s nimiž zažívá veselé i napínavé chvíle plné fantazie, radosti i štěstí.
Disney, Walt, 1901-1966
Vločka (2015)
 
Byla to kouzelná noc. Za doprovodu orchestru tancuje Vločka na zadních tlapkách po palácové terase, když spatří princeznu Popelku… Tak začíná velké dobrodružství milého psíka, který se stal královským miláčkem. Přečti si, jak se Vločka dostala na královský dvůr i jakou roli v tom hrál princ. V druhém příběhu poznáš veselé dobrodružství myšek Guse a Žaka a poníka Bibi.
Brabenec, Jan, 1945-
Ostrovní příběh (2013)
 
Tento pohádkový příběh je podnět k zamyšlení se nad „civilizací“, ve které žijeme. Je psán pro děti i dospělé, které dětmi snad ještě zůstaly. Příliš jsme se vzdálili a vzdalujeme se od lávky, která by nám mohla pomoci překročit propast beznaděje. Každý z nás si v mládí sám pro sebe vyprávěl nějaké příběhy a toto je vzpomínka na ten dávno uplynulý čas.Ilustrace vás naladí k dobré náladě a text připomene paralely s Biblí a řeckými bájemi.
Sypal, Jaromír, 1930-
Vodnické pohádky (2008)
 
U rybníka Černiše na ostrůvku Břízov bydlí nad hladinou v chaloupce vodník Matouš se svou rodinou. Na rozdíl od jiných vodníků mají černá kukadla, jsou hodní, poctiví a pomáhají lidem chránit přírodu a rybníky.
Claybourne, Anna, 1969-
Vynálezy, které změnily svět (2012)
 
Topinkovač, záchod, televize, počítač, automobil a tabulková čokoláda, také létající stroj a nesmíme vynechat ani tvoje džíny… Všechny tyto věci, které denně používáme, a ještě mnoho jiných musel někdo vymyslet a nebylo to vůbec snadné. V této knize najdete opravdové příběhy o událostech, které předcházely skvělým nápadům – od dávných časů, jako je vynález kola, až po poslední výkřik techniky moderní doby.
Seifertová, Lucie, 1969-
Český ráj a jeho tajemství (2007)
 
Prostorové leporelo přináší vyprávění zvětralých skal i příběhy středověkých hradů a jejich obyvatel.
Daynes, Katie
Podívej se pod obrázek (2016)
 
Víš, co je to čas a jak plyne? Všechno, co jsi kdy chtěl vědět o tom, jak funguje čas, se dozvíš v této jedinečné knížce! Řídí se časem i zvířata, nebo jen lidé? Je ve všech koutech světa stejný čas? Který den roku je nejkratší? Umíme zastavit čas nebo nahlížet do budoucnosti? Fascinující svět času, hodin, kalendářů a nejrůznějších časových rekordů čeká na to, až ho objevíš!